קורטואה מרעיף שבחים על כוכב המפתח של ברצלונה לפני אל קלאסיקו: “אם זה לא היה בשבילו…”

0
קורטואה מרעיף שבחים על כוכב המפתח של ברצלונה לפני אל קלאסיקו: “אם זה לא היה בשבילו…”

מדבר בראיון עם Movistar (h/t מונדו דפורטיבו), שוער ריאל מדריד טיבו קורטואה בירך את עמיתו בברצלונה, מארק-אנדרה טר שטגן, בטענה שהאינטרנשיונל הגרמני היה המפתח לתיישבות הקטאלונים בראש טבלת הליגה.

טר שטגן נהנה מקמפיין מופלא עד כה, לאחר שהצליח לשמור על 19 שערים נקיים ב-25 משחקי לה ליגה בקדנציה הזו, וכבש שמונה פעמים בלבד.

הנבחרת לשעבר של בורוסיה מנשנגלדבאך הכניסה שוב ושוב תצוגות קלאץ’ בשער, ועזרה לבארסה לבנות יתרון חזק בפסגה. וקורטואה מזהה את הערך שטר שטגן הביא לברצלונה לקראת יום ראשון אל קלאסיקו בקאמפ נואו, אומר:

“השנה לבארסה יש בסיס הגנתי טוב מאוד ואת ההזדמנויות המעטות שהיא סופגת נשמרת על ידי טר שטגן. הם ניצחו הרבה משחקים 1-0 ואלמלא הוא היו מסתיימים בתיקו. לזכותו ייאמר שבארסה נמצאת בפער של תשע נקודות בפסגה”.

כשנשאל אם טר שטגן הראה שיפור גדול מהעונה שעברה, קורטואה הצהיר כי כוכב ברצלונה תמיד היה שוער צמרת וכי שחקנים עוברים קשיים.

“אני לא חושב שהוא השתפר בכלל כי טר שטגן תמיד היה שוער נהדר. הוא שוער נהדר ולפעמים יש מהמורות בקריירה שלך ואין לך מזל מספיק כדי להשיג שער חסר מזל”. הוא אמר.

“יש לו עונה נהדרת והוא שוער נהדר. שום דבר לא השתנה, רק שעכשיו הכל הולך לו טוב ושוער עם ביטחון גדל עוד יותר. אני מאחל לו כל טוב, אבל אני מקווה שהוא לא יעצור כל כך מחר”.

כשהדגיש את ההבדלים בין השניים, הוסיף קורטואה: “הוא יותר טוב עם עבודת הרגליים שלו ואני חושב שאני יותר טוב באוויר כי אני גבוה ממנו ושם אני עושה קצת את ההבדל. אבל הדבר החשוב הוא לעצור את הכדור ושנינו טובים מאוד בזה”.

קורטואה גם דיבר בשבחו על חלוץ ברצלונה רוברט לבנדובסקי, והצהיר שתרומתו הייתה חיונית גם ל- של בלאוגרנה עלייה לראש הטבלה.

“הוא מביא הרבה לקבוצה, הוא ווינר מאז דורטמונד ובאיירן מינכן. הוא מבקיע הרבה שערים ונתן לברצלונה יתרון. יש לו עין נהדרת לשער והוא נותן להם הרבה עם מה לשחק”. אמר קורטואה.

“אנחנו צריכים לנסות לקחת את הסיכויים שלהם לכבוש ברחבה. הם קבוצה נהדרת ואני מקווה שזה יהיה משחק נהדר”.

פוסטים דומים

Leave a Reply