פפ גווארדיולה מפציר בקווין דה ברוינה לחזור ליסודות בחיפוש אחר הצורה

1
פפ גווארדיולה מפציר בקווין דה ברוינה לחזור ליסודות בחיפוש אחר הצורה

קווין דה ברוינה והמנג’ר פפ גווארדיולה ממנצ’סטר סיטי ווילפריד זאהה מקריסטל פאלאס במהלך משחק הפרמיירליג בין קריסטל פאלאס למנצ’סטר סיטי בסלהרסט פארק ב-11 במרץ 2023 בלונדון, בריטניה.

פפ גווארדיולה אתגר את קווין דה ברוינה להעלות את המשחק שלו על ידי חזרה ליסודות כשהעונה של מנצ’סטר סיטי מתכוננת להיכנס לתקופה מכוננת.

סיטי תתמודד הערב עם RB לייפציג במשחק השני של שמינית גמר ליגת האלופות באצטדיון אתיהאד ולאחר מכן תשחק מול ברנלי מוליכת האליפות של וינסנט קומפאני ברבע גמר הגביע האנגלי ארבעה ימים לאחר מכן.

בעוד שדה ברוינה כבר זמן רב חיוני לגווארדיולה, היו סימנים במהלך החודשיים האחרונים לכך שהחל להשתנות. הקשר הבלגי לא הצליח לפתוח בשישה מתוך 14 המשחקים האחרונים שעבורם היה זמין והכושר שלו השתנה, לפעמים די חד.

דה ברוינה החמיץ את המשחק הראשון מול לייפציג בגרמניה בגלל מחלה, כשהחבורה של מרקו רוז הגיעה מפיגור כדי לטעון ל-1:1 ראוי ולהשאיר את השוויון במצב עדין וצפויה להתחיל את הגומלין. אבל גווארדיולה אומר שהוא רוצה שדה ברוינה יתחיל לעשות את “הדברים הפשוטים” טוב יותר במרכז השדה, כמטרה של סיטי זה לכתר החמקמק הראשון של ליגת האלופות ולתואר פרמיירליג חמישי בשש עונות.

“זו הייתה עונה קשה הייתי אומר לכולנו, כולל אותי, עם המונדיאל ודברים רבים אז הייתי אומר אותו דבר – אני לא הולך לגלות את קווין”, אמר מנג’ר סיטי. “לקווין יש יכולת לעשות את זה. מה שהייתי רוצה – דיברתי איתו פעמים רבות – זה ללכת לפי העקרונות הקלים ולעשות את זה היטב. יש לו יכולת מדהימה לעשות אסיסט, לכבוש שערים ולראות מסירות כמו אף אחד אחר.

“אבל תמיד יש לי אמונה שהם יגדלו וישתפרו כשהדברים הפשוטים, כמו לא לאבד את הכדור, הניידות, היכולת המדהימה להיות פעילה בתנועה, הדברים הפשוטים, [you] לעשות את זה שוב טוב יותר ויותר. כשזה יקרה, השאר יגיעו.

“כשהדברים הפשוטים נעשים בצורה מושלמת – כשאנחנו ברגע הנכון לנוע בחוץ, בפנים וכשאנחנו צריכים לתקוף את הערוצים או כל מה שאתה עושה או מרגיש באותו רגע – הפעולות ליצירת מדהימות עוברות שהוא, רק הוא יכול למצוא, יהיה קל יותר. זה ישתפר.”

בעוד שתפוקת השערים של דה בריינה ירדה בקדנציה הזו, הוא עדיין טען ל-17 אסיסטים מרשימים – כבר שלושה יותר מכל העונה שעברה – אבל נתוני דיוק המעבר שלו ויחס המעורבות של דקות לשער ירדו בצורה ניכרת.

מוקדם יותר העונה, דה ברוינה סיפק מה שהרגיש כמו קו אספקה ​​קבוע עבור החתימה החדשה של ארלינג האלנד. אבל ההתעקשות של גווארדיולה על הדרך שבה קבוצתו שולטת בשליטה ובונה את המשחק העלתה שאלות לגבי האם סיטי מנצלת את המרב מהריצות של האלנד בפיגור, במיוחד בהתחשב בטווח המסירה של דה ברוינה, והאם גישה ישירה יותר בהזדמנויות תועיל לה. .

כשנשאל אם זה כמעט מנוגד לאינטואיציה להסתכן בחזקה כדי להפיק את המקסימום מהריצות של האלנד, אמר דה בריינה: “כן ולא, אבל לפעמים זה גם טוב שיש אפשרויות שונות. איפה שאולי בשנים האחרונות אנשים היו אומרים שלא הייתה נוכחות כזו בקופסה או מספיק ריצות עמוקות עכשיו אנשים אומרים את ההיפך.

“אני מרגיש שבתחילת העונה כשהכל נכנס וניצחנו הרבה משחקים שום דבר לא השתבש ואז כשאתה מפסיד כמה נקודות זה שונה. אני לא מרגיש שיש בעיה.

“לא שמעתי שום דבר מהצוות או ארלינג או אף אחד אחר. אנשים בחוץ ישפטו איך אנחנו משחקים ואולי שיחקנו מותג טוב יותר של כדורגל במשחקים מסוימים או שנים אחרות, אבל קריסטל פאלאס בבית, למשל, הוא ניצח אותנו במשחק. הקבוצה ממש מרוצה ממנו, אני חושב שהוא ממש שמח לשחק איתנו אז אני חושב שאנחנו בסדר”.

למרות שני חצאי גמר ותבוסה אחת בגמר בליגת האלופות, דה ברוינה נחוש בדעתו שהקריירה שלו לא תוגדר על ידי הצלחה או כישלון בתחרות.

אבל בעוד דה ברוינה מאמין שיש עוד הרבה ימים טובים לפנינו, הקשר – שיהיה בן 32 בקיץ – אמר שהוא יצטרך להחליט אם הוא מוכן להמשיך לשחק ברמה נמוכה יותר כאשר כוחותיו יתפוגגו בסופו של דבר.

“אני פרפקציוניסט. לא משנה מה אני עושה בכדורגל או בחיים, אני תמיד ארצה שזה יהיה 100 אחוז”, אמר.

“בעניין הזה, אם הזמן יגיע זה משהו שהייתי חושב עליו אבל זה לא בהכרח עכשיו. אם אני חושב על זה בזמן הספציפי הזה, הייתי רוצה להישאר כמה שיותר גבוה כמה שיותר זמן אבל זו לא רק ההחלטה שלי. זה משהו שצריך לחשוב עליו אבל תן לי קצת!

“כשאנשים מדברים על צורה ואיך אנשים משחקים, זה תן וקח. אני יודע איך לנהל את זה. אני לא יודע כמה זמן אני הולך לשחק. כל עוד אני נהנה אני אשחק כדורגל. ברור שיהיה יום שבו זה ייגמר אבל אני לא מסוגל לחשוב על זה עדיין”.

פוסטים דומים

Leave a Reply