נשיא ברצלונה מדבר על מסי, רונאלדיניו, קרויף, מראדונה וקאמפ נואו

0
נשיא ברצלונה מדבר על מסי, רונאלדיניו, קרויף, מראדונה וקאמפ נואו

ג’ואן לאפורטה החזיר את השנים לאחור כשדיבר על קאמפ נואו ומורשתו באינטראקציה תקשורתית לאחרונה.

אוהד בארסה לכל החיים, לאפורטה הביע את המשמעות של קאמפ נואו באמת עבורו, וקבע (h/t Diario SPORT), “קאמפ נואו זה החיים שלי. אני בא לכאן מגיל ארבע. נהגתי ללכת עם סבא שלי ליציע העליון והייתי צריך לשבת על המדרגות כי כשהיית קטן היו מחליקים אותך פנימה וישבת איפה שאתה יכול”.

נשיא ברצלונה המשיך לדבר על מורשת האצטדיון, והוסיף, “אוהדי ברצלונה זכו לפריבילגיה. ראינו את קרויף, מראדונה, שוסטר, רונאלדו, ריבאלדו, רונאלדיניו, רומאריו, סטויצ’קוב”.

לאפורטה אמר שליונל מסי היה המוצר הטוב ביותר, אפילו בהשוואה בין הארגנטינאי לכמה מהדמויות הבולטות של בארסה. “הכי טוב היה מסי, בשבילי תערובת של קרויף ומראדונה. כשהוא יצא מלה מאסיה, הוא היה כמו המשיח”. הוא אמר.

לאפורטה השתולל נוסטלגי והוסיף, “אלה זיכרונות של פעם בחיים. הזמן של יוהאן קרויף כשחקן הוא זה שהשפיע עלי הכי הרבה כי הוא הפך אותנו למנצחים. הקבוצה הזו – סאדורני, ריפה, טורס, קוסטאס, דה לה קרוז, חואן קרלוס, רקסך, אסנסי, קרויף, סוטיל ומרסיאל”.

“ניצחנו בלה ליגה 73-74, מיתולוגי עבורי. ניצחנו מולינון כשנותרו חמישה משחקים. שם התחילה מנטליות מנצחת. אני זוכר את ההצלבות של יוהאן ואת השערים של סוטיל. סוטיל הדהים אותי כי הוא היה סקורר. הצלבות של קרויף עם החוץ והשער של סוטיל“, הוסיף עוד.

לאפורטה המשיך וסיפר על יוהאן ניסקנס, ששיחק בברצלונה בין 1974 ל-1979, והשתתף ב-183 משחקים תחרותיים. “ואז הגיע יוהאן נסקנס, שגם עורר סנסציה והיה אהוב מאוד, עם הקרסוליים הלבנים והעונשין, שהוא ירה טוב מאוד והיו ערובה לשער”. אמר לאפורטה, שדיבר גם על הולנדי מסוים אחר ביוהאן קרויף.

“ראיתי אותו [Johan Cruyff] בטריבונה אני זוכר שזרקתי רפידות, הראשונות, שהיו קשות ועפו הרבה. הילדים לקחו אותם ואנחנו זרקנו אותם לשדה. זה היה מלא ברפידות”, הוא אמר.

“הקולות זעמו. תקפנו כל הזמן, ולסקז [of Real Madrid] יצא להתקפת נגד, ריפה [Barça player] ביצע עבירה עשרה מטרים מהרחבה והשופט קבע פנדל [to Real Madrid]” הוא הוסיף עוד.

ההערות של לאפורטה הגיעו על רקע שברצלונה תשחק מחר במשחק האחרון שלה בקאמפ נואו נגד מיורקה, לפני שהאצטדיון יעבור עבודות שיפוץ, עבור פרויקט אספאי בארסה.

ברצלונה תשחק באצטדיון 2023/24 באצטדיון האולימפי מונז’ואיק בעל 55,000 קיבולת.

פוסטים דומים

Leave a Reply