הטיקי-טאקה של ברצלונה ההשראה מאחורי הטקטיקה של גולדן סטייט ווריורס: קליי תומפסון

6
הטיקי-טאקה של ברצלונה ההשראה מאחורי הטקטיקה של גולדן סטייט ווריורס: קליי תומפסון

מדבר על TNTכוכב ה-NBA קליי תומפסון בירך את FC ברצלונה ואת סגנון הטיקי-טאקה שלהם כהשראה מאחורי הטקטיקה של קבוצתו, גולדן סטייט ווריורס.

העונה החדשה של ה-NBA יצאה לדרך לאחרונה והווריירס פתחו בקמפיין עם ניצחון על LA לייקרס, כשהם ניצחו אותם 129-103.

בעקבות המשחק, הווריורס זכו לשבחים רבים מאגדת ה-NBA צ’ארלס בארקלי על התנועה והחדות. בתגובה, תומפסון זיכה את סגנון הטיקי-טאקה של ברצלונה כתוכנית שעליה ביסס המאמן הראשי סטיב קר את הטקטיקה של הקבוצה.

“אני נותן קרדיט לסטיב [Kerr], הוא נכנס והיה לו חזון רק לשמור על הדבר הזה חם. הוא נתן לנו את הדוגמה המושלמת של ברצלונה, הם קוראים לזה טיקי-טאקה”. אמר תומפסון.

“זה פשוט לבעוט את זה לאיש הפתוח ואיתנו לתת את זה לאיש הפתוח, תמשיך את זה לזוז וזה פשוט ישחק לי ולסטף [Curry] חוזקות כל כך,” הוא הוסיף.

פילוסופיית הטיקי-טאקה התפרסמה על ידי FC ברצלונה, במיוחד בעידן פפ גווארדיולה בסוף שנות ה-2000 ותחילת שנות ה-2010. במהלך אותה תקופה, מנג’ר מנצ’סטר סיטי הנוכחי הוביל את הקטאלונים ל-14 גביעים.

היא שואבת מהאידיאולוגיה ‘טוטאל פוטבול’ של אגדת הכדורגל יוהאן קרויף וכוללת בניית משחק באמצעות סדרה של מסירות קצרות וחדות כדי לשמור על תנועה מתמדת של הכדור.

סגנון הטיקי-טאקה הותאם גם על ידי מנהלי ספרד לשעבר לואיס אראגונס וויסנטה דל בוסקה, במהלך של לה רוז’ה שלב מוצלח כשזכו בגביע העולם ובשני גביעי יורו של אופ”א.

פוסטים דומים

Leave a Reply