ברונו פרננדס מדבר נגד עריכת מונדיאל קטאר

2
ברונו פרננדס מדבר נגד עריכת מונדיאל קטאר

קשר מנצ’סטר יונייטד ופורטוגל, ברונו פרננדס, התבטא נגד עריכת גביע העולם בקטאר.

קטאר ספגה ביקורת בשל הרקורד של המדינה בהפרת זכויות אדם והיחס שלה למהגרי עבודה. הרבה נכתב על חוקי ה-LGBTQ+ המפלים של קטאר, אבל זה פשוט מרגיש כאילו פיפ”א הוציאה אצבע אמצעית לכל זה בשביל שום דבר מלבד תאוות בצע.

למרות שאני לא חושב שהשחקנים צריכים להגיד משהו – כי זה לגמרי מחוץ לידיהם – אוסטרליה הייתה הקבוצה היחידה שהתחרה בטורניר כדי לשחרר הצהרה קולקטיבית המבקרת את המדינה המארחת. האחרים התבלבלו בנושא.

אבל אחרי הניצחון של יונייטד 2-1 על פולהאם בפרמייר ליג ביום ראשון, פרננדס התבטא נגד עריכת המונדיאל – והפך לאחד השחקנים המובילים הראשונים שעשו זאת!

בשיחה עם Sky Sports, אמר פרננדס (דרך המראה): “כמובן שזה מוזר [the World Cup starting next week]. זה לא בדיוק הזמן שאנחנו רוצים לשחק במונדיאל. אני חושב שעבור כולם, שחקנים ואוהדים, זה לא הזמן הטוב ביותר. ילדים יהיו בבית הספר, אנשים יעבדו והתזמונים לא יהיו הטובים ביותר עבור אנשים לצפות במשחקים.

“אנחנו מכירים את סביבת המונדיאל, מה היה בשבועות האחרונים, בחודשים האחרונים, על האנשים שמתו בבניית האצטדיונים. אנחנו לא מרוצים מזה בכלל.

“אנחנו רוצים שכדורגל יהיה עבור כולם, כולם צריכים להיות כלולים ומעורבים במונדיאל כי מונדיאל הוא העולם. זה מתאים לכולם, זה לא משנה למי. דברים כאלה לדעתי לא צריכים לקרות בכל עת. אבל לגביע עולם זה יותר מכדורגל, זו מסיבה לאוהדים, לשחקנים, משהו שכיף לצפות בו, צריך להיעשות בצורה טובה יותר”.

פרננדס יצטרף לנבחרת פורטוגל בקטאר השבוע.

פוסטים דומים

Leave a Reply