אופ”א ופיפ”א נתמכו בשורה משפטית

1
אופ”א ופיפ”א נתמכו בשורה משפטית

זוכרים כשהגליזרס ניסו למכור את נשמתה של מנצ’סטר יונייטד כדי ליצור ליגת העל האירופית המתפרצת בשנה שעברה?

ובכן, תשמחו לשמוע שהסיכוי של ליגה סגורה או סגורה למחצה הפועלת בכדורגל המיינסטרים נראה מת במים בעקבות עדכון ביום חמישי.

לפי בית המשפט האירופי לצדק (ECJ), אין שום דבר לא חוקי בחוקי אופ”א ופיפ”א המאפשרים להם לחסום תחרויות חדשות – כמו שעשו לליגת העל האירופית באפריל האחרון.

אופ”א הגיבה בהצהרה, שבה נאמר (via האפוטרופוס): “אופ”א מברכת בחום על חוות הדעת החד משמעית של היום הממליצה על פסיקה של CJEU לתמיכה במשימה המרכזית שלנו לשלוט בכדורגל האירופי, להגן על הפירמידה ולפתח את המשחק ברחבי אירופה.

“אופ”א מברכת על חוות הדעת החד משמעית של עו”ד ראנטוס היום, שהיא צעד מעודד לקראת שימור מבנה הממשל הדינמי והדמוקרטי הקיים של פירמידת הכדורגל האירופית.

“חוות הדעת מחזקת את התפקיד המרכזי של הפדרציות בהגנה על הספורט, שמירה על עקרונות בסיסיים של זכויות ספורט וגישה פתוחה בין חברינו, כמו גם איחוד כדורגל עם אחריות וסולידריות משותפות.

“הכדורגל באירופה נשאר מאוחד ומתנגד נחרצות ל-ESL, או לכל הצעות פריצה כאלה, שיאיימו על כל מערכת הספורט האירופית.

“בזמן שאנו ממתינים לפסק הדין הסופי של בית המשפט שיתקיים בשנה הבאה, אופ”א, כגוף ניהולי ללא מטרות רווח באינטרס ציבורי, תמשיך להיות ממוקדת במלואה במשימתה לפתח כדורגל לכולם, בשיתוף פעולה הדוק עם איגודים לאומיים, ליגות , מועדונים, שחקנים, אוהדים, מוסדות האיחוד האירופי, ממשלות ובעלי עניין רלוונטיים אחרים שיש להם את הערכים האמיתיים של הכדורגל בלב”.

מנצ’סטר יונייטד היא אחת משישה מועדוני פרמיירליג שנרשמו לתחרות החדשה, שזכתה לכעס עז מצד התומכים.

לאחר חזרתו ממעורבותם, ג’ואל גלזר פרסם הצהרה שבה נכתב (דרך ManUtd.com): “למרות שהפצעים גולמיים ואני מבין שייקח זמן עד שהצלקות יגלידו, אני אישית מחויב לבנות מחדש את האמון עם המעריצים שלנו וללמוד מהמסר שהעברת בשכנוע שכזה”.

חלק גדול ממני מרגיש שג’ואל כתב את זה בנימה סרקסטית, או שאולי הוא קיבל את הרמז כשהגליזרים הכריזו בנובמבר שהם מעמידים את המועדון למכירה.

כל המועדונים המעורבים ב-ESL רצו ליגה משלהם ללא ירידה או עלייה.

האם אתה יכול לתאר לעצמך כמה כדורגל היה משעמם עם מבנה כזה במקום? אני משוכנע שזה היה הורס את המשחק כמו שום דבר אחר ואני יותר משמח לראות את כל המועדונים האלה – כולל יונייטד – מעמידים את מקומם.

בסופו של דבר, אני חושב שזו הסיבה העיקרית לכך שהגלזרים רוצים להרוויח כסף על יונייטד. דרכיהם החמדניות הגיעו לסופן מוחץ 17 שנים לאחר השתלטות ממונפת.

פוסטים דומים

Leave a Reply